GEÇMİŞİN HARIKA GÜNLERİNE ŞAPKA ÇIKARAN MODELLER

GEÇMİŞİN HARIKA GÜNLERİNE ŞAPKA ÇIKARAN MODELLER

Eskilerin tarzından ödün vermeden şayet teknolojik motosikletler yaratmak amaçlı yola çıkan Yamaha, Los Angeles’ta hayatını sürdüren custom tasarımcı Shinya Kimura ile çalışmış. Efsane XS650’ye göndermeler yapan XSR 700, Kimura’nın dokunuşuyla çağdaş teknolojiyle birleşmiş. XSR 700’ün en mühim farkı ise arzuya yönelik kişiselleştirilmiş versiyonlarının da satılacak olması.
Gözü okşayan zarif bir tasarıma sahip meydana gelen XSR 700’ün kalbine, bakıldığında ‘Faster Sons’un manası da meydana çıkıyor. Mutlu Olmak verici bir mırıltılar çıkartarak personel 700 cc’lik 2 silindirli 75 beygir gücündeki motor dakikada 9000 devir çeviriyor.

6500 devir/dakikada eriştiği en yüksek torku ise 68 Nm. Ön çamurluk muhafazası ve radyatör kapağı da dahil olmak üzere birden çok parçada kullanılan alüminyum malzeme retro hissini güçlendirirken, motosikletin ağırlığının da 186 kilogramda tutulmasına katkı sağlamış. Efsane XS650’den 20 kg daha hafif meydana gelen XSR 700, hafif şasisi ve daha çok muayene amaçlı az 530 mm salıncak kolu ile hâkimiyet hissini de doruğa taşıyor.ABS’nin standart olarak sunulduğu XSR’de Pirelli’nin Phantom lastikleri de harika bir performans sergiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir