Vicdan azabına karşın şişme bot satışı yasaklandı

Vicdan azabına karşın şişme bot satışı yasaklandı

İnanılacak benzeri değil… Avrupa Birliği İtalya’ya mülteci akışına engel olmak amaçlı, Libya’ya şişme bot ve deniz motoru ihracatını durdurma kararı almış. AB’nin icra uzuvu meydana gelen Konsey, Akdeniz’den İtalya’ya karşı mülteci akışını önlemek amaçlı Libya’ya karşı yaptırım kararı alındığını izah etmiş.İtalya’da mülteci merkezlerindeki toplamında sayı 200 binden fazlaymış. Bm bilgilerine yönelik, yalnızca 2017’nin önce yarısında 80 binin üstünde mülteci deniz yöntemiyle İtalya’ya ulaşırken benzer dönemde tahmini 2 bin birey açık sularda yaşamını kaybetmiş.
İşte “Emperyalizm” olarak bilinen olgunun eriştiği son noktanın özeti bu gibi… Asırlarca sömürdükleri, 10 yaşından 40 yaşına civarı meydana gelen nüfusun tutsak tüccarlarının mülkiyetine geçtiği, özgürlük isteyenlerin

hüküm sömürgelerinde işkencelere konu edildikleri kıtanın ismi Afrika’dır. Son olarak Libya’nın da bütünlüğüne göz diktiler ve son olarak Libya da bir iç savaşın kaosunda çırpınıyor.
Ve canlarını kurtarmak amaçlı Avrupa’ya sığınmak talep eden çaresizlerin yöntemini kesmek için Avrupalılar şişme bot satışını yasaklayarak kendilerince meseleye çözüm yöntemini üretmişler. Acaba Ülkemiz ile Suriye ve Irak’ın içinde deniz olsaydı biz de bu ülkelere şişme bot satışını yasaklayarak milyonlarca çaresiz insanın Ülkemiz’ye sığınmasını önleyebilir miydik?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir