Futbolları doyurmadı

Futbolları doyurmadı

İki birlik aralarında son oynanan mücadelede yaşananlardan ardından geçen gün gece Trabzon’da çok uslu bir karşılaşma izledik. Başından sonuna civarı gerilimin hiç meydana gelmediği bir mücadeleydi. Bu çok pozitif bir tabloydu. Fakat alanda ne oynandığına bakacak olursak, Halilhodzic’in koruma anlayışının tespit edildiği tam olarak bir oyun taktiği vardı. Bizzat yarısı alanında Fenerbahçe’yi karşılayıp kazandığı toplarla hızlı hücuma çıkmak. Fenerbahçe ise bunun için karşın fazladan topa sahip olup, pas yapıp set oyunuyla sabırla pozisyon aradı. İki birlik da bundan ne netice aldılar derseniz, Trabzonspor bilhassa Waris ile 2-3 adet pozisyon yakaladı. Fakat

Fenerbahçe’nin 90 dk tam olarak bir pozisyonu yoktu. Evrensel bağlamda futbol kalitesi çok düşük bir oyun izledik geçen gün akşam.
Bireysel performanslara bakarsak, Trabzonspor’da Belkalem ve Mustafa Akbaş’ın sıkı oyununu izledik. Waris de ataklarda çabukluğuyla uyarı çekti. Fenerbahçe’de ise çok da fark oluşturan bir ad yoktu alanda.Halilhodzic, Trabzonspor’un ideal 11’ini bulana civarı çok adı tecrübe edecek benzeri görüyor. Geçen Gün Cardozo ve Bosingwa yoktu. Onların dönüşü sonrasında Halilhodzic’in ne türlü bir 11 alana süreceği heyecan konusu. Bu civarı transferden ardından Trabzonspor oyun taktiğini çeşitli yerlere getirmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir